Autor Wiadomość
Rajewski
PostWysłany: Nie 15:49, 06 Sty 2008    Temat postu:

Dokładnie takie uzaleznienia można zaobserwować wśród młodzieży w szkole.Często widzę jak na lekcji siedzi uczeń, którzy choc jest w świecie realnym widać,że myślami jeszcze jest w wirtualnym swiecie gry, w którą grał kilka godzin wcześniej.Takie uzależnienie prowadzi do obnizenia wyników w nauce- czasem także do zmian chorobowych.Zwłaszcza ataków nieuzasadnionych nerwowych na innych.
xona92x
PostWysłany: Śro 9:32, 12 Gru 2007    Temat postu: INTERNETOHOLIZM

INTERNETOHOLIZM
„ Internet Addiction Disorder” ( IAD ), czyli „ Syndrom Uzależnienia od Internetu” to rodzaj psychicznego uzależnienia, które związane jest ze współczesnymi osiągnięciami cywilizacji. Każdy już wie, że przez Internet można załatwić wszystko. Od sprawdzenia pogody na drugiej półkuli do wynalezienia informacji o składzie paliwa wahadłowców kosmicznych. Jak każdy wynalazek ludzkości stosowny w nadmiarze okazuje się szkodliwy. Poprzez to źródło wiele spraw załatwiamy szybciej i wygodniej. Na pytanie <Czy jesteś uzależniony od Internetu?> z pewnością odpowiesz < Mnie to nie dotyczy>. Większość alkoholików powie to samo... Uzależnienie od Internetu rozpoczyna się w momencie, gdy z jego powodu zaczyna szwankować Wasze codzienne życie. Codziennie wpadasz na chat, aby zawierać nowe znajomości, kiedy Twój kot chodzi głodny, a pies od tygodnia nie widział zielonej trawy... Zwiększająca się liczba godzin połączenia z siecią przekłada się na pogarszające się wyniki w nauce oraz nawet na stratę przyjaciół. Uważasz, że od tego NIE MOŻNA się uzależnić, ale to nie prawda. Pewnie zastanawiasz się ile czasu można poświęcić Internetowi, odpowiedź na to pytanie pozostawiam Tobie. Sam powinieneś wiedzieć, czy przez surfowanie nie zaniedbujesz swoich obowiązków.
Gry komputerowe
Czy gry uzależniają? Oczywiście! A jak inaczej nazwać osoby, które wiele godzin dziennie przesiadują z nosem przylepionym do monitora? Uzależnienia z reguły dotyczą innych. Trudno nam uwierzyć, że my również możemy stanąć przed tym problemem. Pierwszym symptomem są nerwy, gdy nie udaje nam się przejść do kolejnego poziomu gry lub w odpowiednim czasie przejechać trasy wyścigu samochodowego. Dr Mark Griffiths (psycholog z uniwersytetu w Leicester) przez kilka lat badał wpływ gier na zachowanie ludzi. Zdarzały się przypadki, że badani nie chodzili do szkoły/pracy, zaniedbywali rodzinę, tracili kontakt ze znajomymi. Grajmy, zatem z umiarem!!!!

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group